Dantų plombavimas

Dantų plombavimas yra vienos labiausiai pasaulyje paplitusių dantų ligų – „ėduonies“ arba „karieso“ gydymas.
Lietuvoje apie 90% gyventojų serga šia dantų liga. Ėduonis – pagrindinis dantų netekimą lemiantis faktorius (vidutiniškai 35 – 44 metų amžiaus Lietuvos gyventojai turi po 5 pašalintus dantis).

Todėl jau atsiradęs dantų eduonis turi būti kuo greičiau sugydytas (užplombuotas) tam, kad išvengti rimtesnių pasekmių ateityje!

UAB „Geva“ odontologijos kabinetuose dantų ėduonies gydymas atliekamas tik sertifikuotomis ir aukštos kokybės plombinėmis medžiagomis:

  • pieninių dantų ėduonies gydymas atliekamas stiklo jonomero plombine medžiaga. Taip pat kaip prevencinė piemonė prieš karieso atsiradimą ką tik išdygusiems nuolatiniams dantukams atliekama dantų dengimo silantais procedūra;
  • nuolatinių dantų ėduonies gydymas atliekams helio plombine medžiaga, kuri pritaikoma prie natūralios dantų spalvos;
Negydomas ėduonis didėja ir gali pasiekti net dantų šaknų kanalus, tuomet gydymo procedūra tampa sudėtingesnė ir ilgesnė, dantis pradeda skaudėti, o norint dantį sugydyti reikia pašalinti danties nervus: išvalyti danties šaknies kanalus, tada juos užplombuoti ir tik tuomet uždėti plombą. Ilgai negydomas ėduonis gali taip pakenkti dančiui, jog vienintelis gydymo būdas belieka tik danties išrovimas.

Gydytojo odontologo rekomendacija: Norint išvengti dantų ėduonies atsiradimo ar atsiradusio ėduonies progresavimo, kuris gali įtakoti net danties netektį, būtina reguliariai ( suaugusiems žmonėms kartą metuose, vaikams kas 3, 4 mėnesius) lankytis pas gydytoja odontologą.

Laiku pastebėto danties ėduonis gydymas – tai neskausminga ir nebrangi procedūra!