Estetinis plombavimas
Estetinis plombavimas – kosmetinė šypsenos tobulinimo procedūra, kurios dėka Jūs galite turėti tobulą šypseną.
Estetinis plombavimas skirtas:atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonis pažeistus, daug plombuotus ar spalvą pakeitusius dantis; sulyginti kreivus, išėjusius iš lanko, užlipusius vienas ant kito dantis; sumažinti ar visai panaikinti tarp dantų atsiradusius tarpus ar kitas deformacijas.
Vieno danties plombavimas, priklausomai nuo sudėtingumo trunka 30min. – 1val. Jeigu norite tobulą šypseną turėti per vieną dieną, prašome registruotis iš anksto. Jeigu estetiškai reikia koreguoti nuo 6 dantų ir daugiau, dažniausiai laiką rezervuojame šeštadieniui arba sekmadieniui.
Jei gyvenate užsienyje ar kitame mieste savo šypsenų foto galite atsiųsti el.paštu uabgeva@gmail.com. Tuomet mes galėsime įvertinti situaciją ir numatyti kiek laiko reikės Jūsų šypseną padaryti TOBULA!
Estetiniam plombavimui naudojama speciali plombinė medžiaga, kuri savo struktūra yra itin artima danties emalio struktūrai, todėl yra itin patvari ir ilgaamžė bei atrodo tikrai natūraliai.
Prieš atliekant estetinį plombavimą būtina atlikti burnos higienos procedūrą – nuimti dantų akmenis ir nuvalyti kietą bei minkštą dantų apnašą.
Norintiems iš esmės pakeisti dantų spalvą iš pradžių rekomenduojame atlikti dantų balinimo kapomis procedūrą. Kai dantys bus maksimaliai išbalinti, tada galbūt Jums tereiks pakoreguoti keletą plombuotų, nuskilusių ar deformuotų dantų ir neplombuoti visų iš eilės, o tik sulyginti dantų spalvą. Taip sutaupysite ir pinigų ir laiko!
Kaip elgtis, kai Jums buvo atliktas estetinis plombavimas?
1. Realus šypsenos vaizdas bus matomas tik po keletos dienų po estetinio plombavimo, kadangi estetinio plombavimo metu yra atkeliamos (kartais net apipjaustomos) dantenos, leidžiami nuskausminamieji vaistai ir pan. Realus ir galutinis šypsenos vaizdas bus matomas tuomet, kai atslūgs dantenų patinimas, jos sugrįš į savo vietą.
2. Skausmas. Dėl 1 punkte išvardintų procedūrų kelias dienas ar net pora savaičių galite jausti dantenų skausmą ir dantų jautrumą. Jei per kelias savaites dantų jautrumas nesumažėja, o ima didėti, privalote kreiptis į gydytoją odontologą. Būna atvejų, kai estetiškai plombuojant, nušlifuojama šiek tiek daugiau danties paviršiaus nei įprastai (jei dantys būna kreivi, daug plombuoti ir t.t.), tuomet į plombavimą gali sureaguoti danties nervas, taip sukeldamas skausmą. Todėl reikia tą nervą pašalinti, o tai gali padaryti tik gydytojas odontologas.
3. Kelias dienas po esetinio plombavimo rekomenduojama vengti alkoholio ir nerūkyti, kadangi alkoholis ir nikotinas lėtina dantenų gijimą. Taip pat kelias dienas po plombavimo rekomenduojama nevartoti dažančių maisto produktų, kad plombinė medžiaga neprisigertų dažančių medžiagų.
4. Kasdieninė estetiškai plombuotų dantų priežiūra. Dantis rekomenduojama valyti vidutinio minkštumo dantų šepetėliu ir nevartoti balinačių dantų pastų.
Estetiškai plombuotais dantimis negalima kandžioti kietų daiktų (gliaudyti riešutų ir t.t.).
Burnos higiena gali būti atliekama tik naudojant sodasrovę, jokiu būdu ne ultragarsinio skalerio pagalba.
5. Kartą per metus būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą, kadangi estetiškai plombuotus dantis kartą metuose reikia pašlifuoti ir nupoliruoti. Jei to nedarysite, klinika negalės suteikti garantijų.
Taip pat turite kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą, jeigu pastebėjote mikro įtrūkimų, patamsėjimų ar dėmelių ant plombuotų dantų, kadangi laiku tokio defekto nepakoregavus gali nuskilti gabalėlis plombos ir tuomet koregavimas tampa daug sudėtingesnis.